Hero

Czy znasz wszystkie korzyści z rzucenia palenia?

Istnieje wiele powodów do zrezygnowania z palenia i korzyści z tego płynących. Nie tylko oszczędzisz pieniądze, ale też bardzo szybko zauważysz poprawę zdrowia!

Kiedy rzucisz palenie, przekonasz się, że Twoje ciało i mózg zaczynają przechodzić pozytywne zmiany, z dnia na dzień, z tygodnia na tydzień. Twój organizm zregeneruje się, będziesz wyglądać lepiej, mieć więcej energii i czuć się zdrowiej.

20 minut

Puls i rytm serca spowalniają, gdy tylko wypalisz ostatniego papierosa. Twoje ciśnienie krwi zaczyna wracać do normy.

12 godzin

Twoje ciało usuwa tlenek węgla, który palenie papierosów wprowadziło do organizmu. Poziomy wracają do normy, a ilość tlenu wzrasta.

1 dzień

Wraz ze spadkiem ciśnienia krwi poprawia się krążenie. Już zmniejszyłeś ryzyko chorób serca z powodu wysokiego ciśnienia krwi spowodowanego paleniem.

2 dni

Twoje nerwy zaczynają się uspokajać, a zmysł smaku i węchu wraca do normy.

3 dni

Twój organizm został całkowiecie oczyszczony z nikotyny. Możesz mieć objawy odstawienia nikotyny, ale one wkrótce miną.

1 miesiąc

Twoje płuca oczyszczają się, dlatego możesz zauważyć ustępowanie kaszlu i duszności. Wykonywanie ćwiczeń fizycznych stanie się dla Ciebie łatwiejsze.

9 miesięcy

Do tej pory Twoje płuca znacznie się oczyściły. Uprzednio upośledzona na skutek dymu papierosowego funkcja rzęsek (maleńkich włosków) w płucach wróciła już do normy.

1 rok

Po roku niepalenia ryzyko choroby wieńcowej serca zmniejsza się o połowę i wciąż będzie maleć.

5 lat

Twoje tętnice i naczynia krwionośne znów zaczynają się rozszerzać, gdyż ich stan wrócił do normy. Zmniejszyłeś ryzyko zakrzepów krwi i udaru mózgu.

10 lat

Po 10 latach niepalenia ryzyko zgonu z powodu raka płuc maleje o połowę, radykalnie obniża się również ryzyko zachorowania na nowotwór jamy ustnej, gardła lub trzustki.

15 lat

Prawdopodobieństwo rozwoju chorób sercowych lub raka trzustki jest u Ciebie takie samo jak u osoby, która nigdy nie paliła.

20 lat

Ryzyko śmierci z przyczyn związanych z paleniem - takich jak choroba płuc lub nowotwór - jest teraz tak niskie, jak u osoby, która nigdy w swoim życiu nie zapaliła papierosa.

Istnieje wiele powodów do zrezygnowania z palenia i korzyści z tego płynących.

Weź udział w poniższym quizie i sprawdź, ile wiesz o rzucaniu palenia, korzyściach z zerwania z nałogiem, wsparciu oraz dostępnych metodach, które pomogą Ci rzucić palenie.

Pytanie 01

Palenie pomaga radzić sobie ze stresem.

BŁĘDNE!

POPRAWNE!

Palenie nie pomaga w stresie, zmniejsza objawy odstawienia nikotyny, takie jak drażliwość, obniżony nastrój czy łaknienie, co powoduje, że błędnie myślisz, iż palenie pomaga w stresie.

Palenie nie pomaga radzić sobie ze stresem; w rzeczywistości uzależnienie od nikotyny może zwiększyć poziom stresu i pogorszyć samopoczucie.

Wskazówka

WSKAZÓWKA: Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby obniżyć poziom stresu bez sięgania po papierosa, np. ćwiczenia, techniki oddechowe i relaksacyjne czy spędzanie czasu z przyjaciółmi.

WSKAZÓWKA: Kiedy czujesz się zestresowany, spróbuj się śmiać, to pobudzi hormony odpowiedzialne za dobre samopoczucie i zmniejszy poziom hormonu stresu.

Pytanie 02

Rzucenie palenia może poprawić Twoje życie seksualne.

BŁĘDNE!

POPRAWNE!

Mężczyźni, którzy palą, mają gorszej jakości nasienie i częściej cierpią na impotencję.

Kiedy przestaniesz palić, poprawi się przepływ krwi i wyostrzy czucie, może to oznaczać lepsze erekcje i zwiększoną przyjemność seksualną.

Wskazówka

WSKAZÓWKA: Posiadanie osobistego powodu, aby rzucić palenie, może głęboko zmotywować Cię do osiągnięcia celu. Zanotuj ten powód i wracaj do niego, kiedy kusi Cię papieros!

WSKAZÓWKA: Zarejestruj się, aby otrzymywać SMS-y od Stop Smoking London, które pomogą Ci utrzymać motywację do rzucenia palenia.

Pytanie 03

Będziesz wyglądać lepiej po rzuceniu palenia.

BŁĘDNE!

POPRAWNE!

Badania wykazały, że osoby, które nie palą, są trzy razy bardziej atrakcyjne dla potencjalnych partnerów niż palacze.

Rzucenie palenia poprawia wygląd, m.in. redukuje zmarszczki i starzenie się skóry.

Wskazówka

WSKAZÓWKA: Rzuć palenie, a za zaoszczędzone pieniądze kup sobie na przykład nowe ubrania.

WSKAZÓWKA: Wyrzuć wszystkie papierosy i popielniczki, poproś dentystę o oczyszczenie zębów i pozbycie się przebarwień na szkliwie wywołanych paleniem.

Pytanie 04

Jeśli zmniejszysz liczbę wypalanych codziennie papierosów, poprawisz stan swojego zdrowia.

BŁĘDNE!

POPRAWNE!

Jeśli ograniczysz palenie to prawdopodobnie tylko częściej się zaciągniesz, będziesz wdychać dym głębiej i dłużej oraz wypalisz większą część papierosa.

Jedynym sposobem na zmniejszenie ryzyka problemów zdrowotnych związanych z paleniem jest całkowite zaprzestanie palenia.

Wskazówka

WSKAZÓWKA: Zarejestruj się, aby otrzymywać SMS-y od Stop Smoking London, które pomogą Ci utrzymać motywację do rzucenia palenia.

WSKAZÓWKA: Zrób listę powodów, dla których chcesz rzucić palenie i noś ją przy sobie, aby przypominała Ci, dlaczego to robisz.

Pytanie 05

Rzucenie palenia zwiększy Twoje szanse na zajście w ciążę.

BŁĘDNE!

POPRAWNE!

Palenie redukuje płodność zarówno u kobiet, jak i mężczyzn oraz może wydłużyć czas zajścia w ciążę.

Mężczyźni, którzy palą, mają mniejszą liczbę plemników niż ci niepalący. Kiedy kobiety przestają palić, stan ich wyściółki macicy ulega poprawie, co ułatwia zajście w ciążę.

Wskazówka

WSKAZÓWKA: Jeśli Twój partner pali, poproś, aby przestał palić razem z Tobą lub przynajmniej nie palił przy Tobie.

WSKAZÓWKA: Masz ochotę tylko na jednego papierosa? Zamiast tego wypróbuj spray do nosa z nikotyną, aby uzyskać szybką i skuteczną dawkę nikotyny i pokonać głód.

Pytanie 06

Używanie e-papierosów jest tak samo niebezpieczne, jak palenie papierosów.

BŁĘDNE!

POPRAWNE!

E-papierosy nie są całkowicie bezpieczne, ale wiemy, że są znacznie mniej szkodliwe niż kontynuowanie palenia.

Istnieją rzetelne i wiarygodne dowody naukowe na to, że e-papierosy są o wiele mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy.

Wskazówka

WSKAZÓWKA: Zarejestruj się, aby otrzymywać SMS-y od Stop Smoking London, które pomogą Ci utrzymać motywację do rzucenia palenia.

WSKAZÓWKA: Uzyskaj pomoc w wyborze odpowiedniego dla Ciebie e-papierosa i e-liquidu ze specjalistycznego sklepu. Listę sklepów z papierosami elektronicznymi znajdziesz tutaj

Pytanie 07

Palenie w obecności ciężarnej przyjaciółki lub członka rodziny jest tak samo szkodliwe dla dziecka, jak gdyby one same paliły.

BŁĘDNE!

POPRAWNE!

Wszystkim kobietom w ciąży zaleca się przebywanie w środowisku w 100% wolnym od dymu papierosowego, aby zwiększyć ich szanse na urodzenie zdrowego dziecka.

Dym tytoniowy innych palaczy niesie dla dziecka takie same zagrożenia, jak palenie przez samą matkę.

Wskazówka

WSKAZÓWKA: Nie polegaj tylko na jednej metodzie rzucania palenia - wypróbuj naszą motywacyjną usługę SMS wraz z NTZ lub tabletkami od lekarza.

WSKAZÓWKA: Jeśli wiesz, dlaczego palisz lub w jakich sytuacjach jest to bardziej prawdopodobne, możesz wprowadzić proste zmiany, które pomogą Ci rzucić palenie!

Pytanie 08

Od rzucenia palenia minie około miesiąc zanim zauważysz poprawę w oddychaniu i sprawności fizycznej.

BŁĘDNE!

POPRAWNE!

W ciągu 72 godzin od rzucenia palenia poprawi się Twój oddech i zwiększy poziom odczuwalnej energii.

W ciągu 12 godzin od rzucenia palenia tlenek węgla znajdujący się w papierosach jest usuwany z organizmu. Poziomy wracają do normy, a ilość tlenu wzrasta.

Wskazówka

WSKAZÓWKA: Zwiększ swoje szanse na rzucenie palenia, korzystając z preparatów na rzucanie palenia i motywacyjnego wsparcia.

WSKAZÓWKA: Miej pod ręką preparaty na rzucenie palenia, aby w razie potrzeby zastąpić nimi papierosa.

Pytanie 09

Radzenie sobie z głodem nikotynowym i objawami odstawienia nikotyny ma kluczowe znaczenie w skutecznym rzucaniu palenia.

BŁĘDNE!

POPRAWNE!

NTZ oferuje korzystanie z preparatów dostarczających organizmowi niewielką ilość nikotyny, która ma pomóc Ci radzić sobie z głodem nikotynowym i na dobre rzucić palenie.

Jednym z największych wyzwań podczas rzucania palenia jest radzenie sobie z głodem nikotynowym i objawami odstawienia nikotyny.

Wskazówka

WSKAZÓWKA: Stosowanie dwóch różnych form NTZ, zwykle plastra i jednego z preparatów doustnych może być szczególnie pomocne w zrywaniu z nałogiem.

WSKAZÓWKA: Istnieje szereg preparatów do wyboru, w tym plaster, guma i pastylki do ssania, inhalator, mikrotab lub spray do ust.

Pytanie 10

Jeśli wypalasz 10 papierosów dziennie, rzucenie palenia na rok oznacza, że ​​zaoszczędzisz prawie 2000 £.

BŁĘDNE!

POPRAWNE!

Osoba wypalająca średnio 10 paperosów dziennie, rzucając palenie zaoszczędzi 38 £ tygodniowo.

Rzucenie palenia nie tylko poprawi samopoczucie, ale również stan Twojego konta w banku!

Wskazówka

Wskazówka: WSKAZÓWKA: Zarejestruj się, aby otrzymywać SMS-y od Stop Smoking London, które pomogą Ci utrzymać motywację do rzucenia palenia i oszczędzania pieniędzy.

Wskazówka: Pobierz grę na swój telefon, aby zająć ręce i odwrócić uwagę od papierosa.


Liczba zdobytych punktów:

5  na 10

Kliknij w górę, aby sprawdzić swoje wyniki

Proszę odpowiedzieć na wszystkie pytania

Wydaj swoje pieniądze na coś dla siebie

Rzucenie palenia nie tylko poprawi Twoje samopoczucie; zaoszczędzone pieniądze możesz wydać na siebie! Zafunduj sobie nowe ubrania lub kolację w doskonałej restauracji, wakacje lub dzień z rodziną. Ile przybędzie w Twoim portfelu, kiedy rzucisz palenie?

W tydzień możesz zaoszczędzić

£38

To nowy produkt do pielęgnacji skóry

W miesiąc możesz zaoszczędzić

£167

To rodzinny posiłek w restauracji

W sześć miesięcy możesz zaoszczędzić

£1003

Szaleństwo zakupów

W rok możesz zaoszczędzić

£2007

Zacznij oszczędzać na coś naprawdę wyjątkowego

W tydzień możesz zaoszczędzić

£77

To koszulka Twojej drużyny piłkarskiej

W miesiąc możesz zaoszczędzić

£334

To markowa para obuwia sportowego

W sześć miesięcy możesz zaoszczędzić

£2007

To luksusowe wakacje

W rok możesz zaoszczędzić

£4015

To bilety lotnicze w dwie strony

W tydzień możesz zaoszczędzić

£115

To Twoje tygodniowe zakupy spożywcze dla całej rodziny

W miesiąc możesz zaoszczędzić

£501

To nowoczesne urządzenie technologiczne

W sześć miesięcy możesz zaoszczędzić

£3011

To najwyższej klasy Smart TV

W rok możesz zaoszczędzić

£6022

To kilka miesięcy czynszu

Pomóż osobie, na której Ci zależy, rzucić palenie

Jakie będzie Twój kolejny krok?

Udostępnij tę stronę osobie, na której Ci zależy, aby pomóc jej rzucić palenie