Czas odejść przed

Koronawirus zmienia sposób naszego życia. COVID-19 to nowa choroba, która atakuje płuca i drogi oddechowe. Musimy chronić siebie i innych. Działając szybko, możemy powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa. Zacznij rzucać palenie już dzisiaj. Czas odejść.

COVID 19 a palenie tytoniu

Rząd Wielkiej Brytanii stwierdził: „Jeśli zamierzasz rzucić palenie, jest to bardzo dobry moment, aby to zrobić”. Palenie szkodzi układowi odpornościowemu; oznacza to, że palacze są mniej chronieni przed infekcjami, takimi jak koronawirus, a zatem są bardziej narażeni na:


  • ostre infekcje dróg oddechowych
  • dłużej trwające infekcje
  • infekcje o poważniejszym przebiegu niż u kogoś, kto nie pali

Rzuć palenie teraz i od razu zobacz korzyści zdrowotne.

Nie ma znaczenia, jak długo palisz ani ile papierosów wypalasz dziennie, rzucenie palenia będzie nie tylko dobre dla Twojego zdrowia w aspekcie długoterminowym, ale także korzyści zdrowotne będą widoczne natychmiast.

20 minut

W ciągu 20 minut ciśnienie krwi spada do poziomu, na którym było przed wypaleniem ostatniego papierosa.

8 godzin

W ciągu 8 godzin poziom tlenku węgla we krwi wraca do normy.

24 godzin

W ciągu 24 godzin zmniejsza się ryzyko zawału serca.

2 tygodni

W ciągu 2 tygodni do 3 miesięcy poprawia się krążenie i lepsza jest praca płuc.

1–9 miesięcy

W ciągu 1–9 miesięcy płuca pracują już normalnie, co obniża ryzyko infekcji.

10 latach

Po 10 latach ryzyko raka płuc jest średnio o połowę mniejsze niż u palacza. Zmniejsza się także ryzyko raka jamy ustnej, gardła, pęcherza moczowego, nerek i trzustki.

Rzucanie palenia a wsparcie w Londynie

Wiemy, że rzucenie palenia może być trudne, ale nie musisz tego robić sam. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci w trakcie Twojej drogi rzucania palenia. Bardziej prawdopodobne jest, że rzucisz palenie na dobre dzięki właściwemu wsparciu. W Londynie dostępna jest różnego rodzaju pomoc w postaci informacji, porad i zachęty, żeby całkowicie zrezygnować z papierosów. Istnieje kilka opcji do wyboru:

Czy rozumiesz, dlaczego palisz?

Istnieje wiele powodów, dla których palisz, różni ludzie będą mieli różne powody. Mogą to być ludzie, miejsca, sytuacje, Twój nastrój lub to, jak się wtedy czujesz. Na przykład obecnie, jest wiele osób zestresowanych, zmartwionych i niespokojnych. Te uczucia mogą mieć wpływ na wszystkich i mogą być trudne do zniesienia.

Palacze mówią nam, że wierzą, że palenie pomaga im radzić sobie ze stresem i lękiem, ale tak nie jest. Nikotyna może tak naprawdę zwiększyć uczucie niepokoju. Kiedy wiesz, jakie są przyczyny Twojego palenia, możesz sobie wypracować najlepszy sposób unikania sytuacji sprzyjających paleniu lub znaleźć sposoby radzenia sobie z nimi, to pomoże Ci odnieść sukces i rzucić palenie na dobre.

Więcej informacji

Co mogę zrobić, aby pomóc zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa (COVID 19)?

Możesz pomóc zatrzymać rozprzestrzenianie się COVID-19, pozostając w domu.

  • Wychodź na zewnątrz tylko w celu zakupu żywności, w sprawach zdrowotnych lub do pracy (ale tylko wtedy, gdy nie możesz pracować zdalnie).
  • Jeśli wychodzisz, trzymaj się zawsze 2 metry (6 stóp) od innych ludzi.
  • Umyj ręce, jak tylko wrócisz do domu.
  • Nie spotykaj się z innymi, nawet z przyjaciółmi czy rodziną.
  • Spraw, aby to dzisiaj był dzień, w którym rzucisz palenie.

Możesz rozprzestrzeniać wirus, nawet jeśli nie masz objawów.

Udostępnij tę stronę osobie, na której Ci zależy, aby pomóc jej rzucić palenie