Hero

Sigara ve Hamilelik

Bir bebek sahibi olmayı planlıyor veya bekliyorsanız, sigarayı bırakmak, güvenli bir doğum yapmanıza ve sağlıklı bir bebeğe sahip olmanıza yardımcı olmak için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir.

Sigarayı bırakmanın zor olabileceğini biliyoruz, ancak bu web sitesinde, size yardımcı olacak birçok bilgi mevcut. Ayrıca, sigarayı bırakırken motivasyonel sigara bırakma telefon mesajlarını almak için kaydolabilirsiniz.

Koronavirüs ve Sigarayı Bırak Londra:

Birleşik Krallık Hükûmeti tarafından COVID-19'a karşı hassas bir grup olarak tanımlanan hamile kadınlar, sosyal izolasyon tedbirleri yoluyla sosyal teması azaltmaları konusunda şu anda uyarılıyorlar.

Sigarayı Bırak Londra (Stop Smoking London), sigarayı bırakma yolculuğunuz boyunca size destek olmak için yanınızdadır. Sigarayı bıraktıktan sonra, bu kararınıza bağlı kalmanıza yardımcı olacak motive edici SMS mesajları almak için hemen şimdi kaydolun.

Sigarayı bırakmanın faydaları

Hamilelik sırasında, güvenli bir sigara içme düzeyi yoktur. Siz ve bebeğiniz için sağlık sorunu riskini azaltmanın tek yolu, sigarayı tamamen bırakmaktır.

Her sigara, 4000'den fazla kimyasal içerir; bunlar, bebeğinize giden oksijen ve besin miktarını azaltır. Sigara içmeyi bıraktığınızda, bu kimyasallar derhal vücudunuzu terk etmeye başlar, böylece bebeğiniz büyümek ve gelişmek için ihtiyaç duyduğu oksijen ve besinleri alır.

Sigarayı bırakmak, düşük yapma ihtimalinizi azaltır ve bebeğin çok erken, zayıf veya ölü doğma riskini büyük ölçüde azaltır. Ayrıca bebeğinizi, solunum ve kulak enfeksiyonları ve astımdan korumanıza yardımcı olur ve beklenmedik bebek ölümü riskini azaltır.

Hamilelikte, sigarayı mümkün olduğunca erken bırakmak en iyisidir, ancak herhangi bir zamanda bırakmanın faydaları vardır, bu yüzden şimdi bırakın ve bebeğinizle birlikte iyi hissetmeye başlayın.


Diğer insanların sigara dumanı

Diğer insanların sigara dumanına maruz kalmak (pasif içicilik), bebeğiniz için annenin içtiği bir sigara ile aynı riskleri taşır. Hamilelik sırasında tüm kadınlar için yüzde yüz dumansız bir ortam önerilir.

Şimdi sigarayı bırakmak, siz ve eşinizin, bebeğinizin gelecekteki sağlığını koruduğunuz anlamına gelir. Büyüdükçe diğer insanların sigara dumanına maruz kalan çocukların astım, kulak enfeksiyonu, menenjit ve beklenmedik bebek ölümü riskinde artış olduğunu biliyoruz.

Sigarayı Bırak Londra motivasyon mesajlarını almak için kaydolun

Hamile kalmaya çalışmak

Sigarayı bırakmak, hamile kalma şansınızı artırabilir.

Sigara içmek, hem kadınlarda hem de erkeklerde doğurganlığı azaltır ve hamile kalmak için gereken süreyi artırabilir. Sigara içmek, doğurganlık tedavisinin başarısını da azaltabilir.

Sigara içen erkeklerin, sigara içmeyenlerden daha düşük sperm sayısına, daha düşük kaliteli spermlere ve artan iktidarsızlığa sahip olduklarını biliyoruz.

Sigarayı Bırak Londra motivasyon mesajlarını almak için kaydolun

Sigara ve stres

Birçok insan, sigara içmenin stresi azalttığını düşünüyor fakat azaltmaz! Bu, insanların inandığı bir efsanedir, çünkü sigara, sinirlilik ve düşük ruh hâli gibi nikotin yoksunluk semptomlarını hafifletir, strese yardımcı olduğuna inandırarak sizi kandırır.

Sigarayı bırakan kişilerin, sigara içmeye devam edenlerden daha az endişe, depresyon ve strese sahip olmanın yanı sıra daha iyi bir ruh hâli olduğu kanıtlanmıştır. Şimdi sigarayı bırakarak rahatlayabilir ve hamileliğinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Sigarayı Bırak Londra motivasyon mesajlarını almak için kaydolun

Nikotin Replasman Tedavisi (NRT)

Nikotin Replasman Tedavisi (genellikle İngiltere'de NRT olarak anılır), hamile olduğunuzda, yerel sigarayı bırakma hizmetinizden veya doktorunuzdan ayrı bir uygulamadır ve çeşitli ürünler mevcuttur.

Nikotin bantları ve pastiller gibi lisanslı ürünler, hamilelikte önerilen seçeneklerdir. NRT, sigara dumanındaki diğer kimyasallar olmadan temiz ve güvenli nikotin sağlar.

Sabah bulantısı çekiyorsanız, sakız veya pastil sizin için en iyi seçim olmayabilir, kullanıldığında tahammül etmeniz zor olabilir. Bir nikotin bandının yanında bir inhaler veya ağız spreyi kullanmak daha iyi olabilir.

Bu ürünleri kullanmadan önce, sizin için doğru olanı aldığınızdan emin olmak için doğum danışmanınız, doktorunuz veya ilçenizdeki bir eczacı veya uzman sigara bırakma danışmanı ile konuşun.

Sigarayı Bırak Londra motivasyon mesajlarını almak için kaydolun

Doktorunuzun verdiği tabletler

Doktorunuzun verebileceği, sigarayı bırakmanıza yardımcı olabilecek iki tür tablet vardır, ancak hem Champix hem de Zyban'ın hamilelik sırasında kullanılması önerilmemektedir.

Sigarayı Bırak Londra motivasyon mesajlarını almak için kaydolun

E-Sigaralar

Birçok sigara içicisi, sigarayı bıraktıklarında e-sigaraları yararlı buluyor ve riskin sadece bir kısmını taşıyor. Size yardımcı oluyorsa, bir e-sigara kullanabilirsiniz, siz ve bebeğiniz için, sigara içmeye devam etmekten çok daha güvenlidir.

Sigarayı Bırak Londra motivasyon mesajlarını almak için kaydolun


Önem verdiğiniz birinin bugün sigarayı bırakmasına yardımcı olun

Bir sonraki adımlarınız neler?

Paranızı kendiniz ve bebeğiniz için harcayın!

Sigarayı bırakmak, sağlıklı bir bebeğe, sorunsuz bir hamileliğe ve güvenli doğuma sahip olmaya yardımcı olmak için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir.

Sigarayı bıraktığınızda ne kadar ekstra paranız olacak?

Bir hafta içinde tasarruf edebileceğiniz miktar

£38

Lüks hamilelik cilt bakım ürünleri.

veya

Bebeğiniz için bir bebek sepeti.

Bir ayda tasarruf edebileceğiniz miktar

£167

Harika bir hamilelik fotoğraf çekimi

veya

Bebeğiniz için yeni tatlı elbiseler.

6 ayda tasarruf edebileceğiniz miktar

£1003

Rahatlatıcı bir hamilelik spa tatili.

veya

Tam donanımlı yeni bir bebek arabası, beşik veya araba koltuğu.

6 ayda tasarruf edebileceğiniz miktar

£2007

Sizin için, doğum öncesi harika bir tatil

veya

Bebeğinizin geleceği için bir tasarruf hesabı.

Bir haftada tasarruf edebileceğiniz miktar

£77

Rahatlatıcı bir hamilelik kaplıca tedavisi

veya

Bebeğiniz için bir aktivite merkezi veya yaylı salıncak.

Bir ayda tasarruf edebileceğiniz miktar

£334

Hamileliğiniz boyunca haftalık doğum öncesi yoga dersi

veya

Yeni bir çocuk odası ve bebek için giyinme ünitesi.

Altı ayda tasarruf edebileceğiniz miktar

£2007

Arkadaşlarınız ve aileniz ile bir doğum öncesi parti

veya

Bebeğiniz için harika bir bebek arabası ve portbebe.

Bir yılda tasarruf edebileceğiniz miktar

£4015

Yeni bir aile arabası yatırımı

veya

Bebeğiniz için özenle dekore edilmiş bir çocuk odası için

Bir haftada tasarruf edebileceğiniz miktar

£115

Bebeğinizin 4D ultrason taraması

veya

Son teknoloji bir bebek görüntü monitörü

Bir ayda tasarruf edebileceğiniz miktar

£501

Lüks bir otelde şahane bir konaklama

veya

Bir yıllık bebek bezi ve ıslak mendil.

Altı ayda tasarruf edebileceğiniz miktar

£3011

Yeni bir, hamilelik sonrası elbise dolabı

veya

Bebeğinizle birlikte ilk deniz tatili

Bir yılda tasarruf edebileceğiniz miktar

£6022

Doğum izni sonrası bir birikim

veya

Yeni ve daha uygun bir aile arabası

Önem verdiğiniz birinin sigarayı bırakmasına yardımcı olmak için bu sayfayı paylaşın