Hero

Nikotin Replasman Tedavisi (NRT)

Sigaralar, oldukça bağımlılık yapan nikotin içerir. Sigarayı bırakmak isteseniz bile, nikotinin etkilerine bağımlı olduğunuz için bunu yapmakta güçlük çekebilirsiniz. Nikotin isteğini ve nikotin yoksunluğu semptomlarını yönetebilmek, sigarayı tamamen bırakmanıza yardımcı olacaktır.

Nikotin Replasman Tedavisi (genellikle İngiltere'de NRT olarak adlandırılır) size düşük seviyede nikotin sağlayan ve bu nedenle sigarayı bırakmanıza yardımcı olabilecek ürünlerdir.

Nikotin bandı ve birkaç oral ürün gibi seçim yapabileceğiniz çeşitli NRT ürünleri vardır. İki farklı biçimi birlikte kullanmak (genellikle bant ve oral ürünlerden biri), gerçekten yardımcı olabilir.

Koronavirüs ve Sigarayı Bırak Londra:

Şu anda hepimizden, sosyal izolasyon tedbirlerine uymamız ve evde kalmamız isteniyor; bu doğrultuda, NRT ürünlerinizi internet yoluyla eczanelerden ve süpermarketlerden satın alarak, kargoyla evinize teslim ettirebileceğinizi lütfen unutmayın.

Sigarayı Bırak Londra (Stop Smoking London), sigarayı bırakma yolculuğunuz boyunca size destek olmak için yanınızdadır. Sigarayı bıraktıktan sonra, bu kararınıza bağlı kalmanıza yardımcı olacak motive edici SMS mesajları almak için hemen şimdi kaydolun.

Nikotin Bantları

Nikotin bantları, doğrudan cildinize uygulanır. Düzenli bir sigara içicisiyseniz, seçtiğiniz bant türüne bağlı olarak 16 saat (tüm gün) veya 24 saat (gündüz ve gece) boyunca nikotin salgıladıkları için bırakmanıza yardımcı olabilir. Bant, sabit bir doz nikotin sağlar ve yoksunluk belirtilerinizi ve nikotin isteklerinizi azaltmanıza yardımcı olur.

Zaten nikotin bantlarını denediniz mi?
Neden seçimlerinizi birleştirmeyi denemiyorsunuz?


Bu bilgileri paylaşın

Nikotin Sakızı ve Pastilleri

Nikotin sakızı ve pastiller, nikotin isteği ve yoksunluk belirtileriyle mücadeleye yardımcı olmak için nikotin salgılar - böylece bir sigaraya ulaşmanızı engelleyebilir. Sakız karıncalanana kadar bir veya iki kez çiğnenir ve daha sonra bir dakika kadar ağzınızın kenarına koyarsınız, tadı solunca tekrar çiğner ve diğer tarafa koyarsınız. Pastiller sakıza benzer, ağzınıza koyun ve çözünmesine izin verin, pastiller ezilmemeli veya çiğnenmemelidir.

Zaten nikotin pastilleri veya sakızı denediniz mi?
Neden seçimlerinizi birleştirmeyi denemiyorsunuz?


Bu bilgileri paylaşın

Nikotin İnhaleri

Bu, değiştirilebilir bir kartuşu ve bir ağızlığı olan küçük bir plastik tüptür. Plastik tüpün ucunda nefes alıyorsunuz ve nikotin buharı ağzınıza çıkıyor.

Sigara içmenin "ağızdan ağıza" hareketine ihtiyacınız varsa, inhaler mükemmel bir seçenektir. Tek kullanımlık kartuşu, yaklaşık 80 puftan sonra bir soluma cihazında değiştirirsiniz.

Zaten bir nikotin inhaleri denediniz mi?
Neden seçimlerinizi birleştirmeyi denemiyorsunuz?


Bu bilgileri paylaşın

Microtab

Nikotin microtab, dilin altında çözünen küçük bir tablettir - çiğnemek veya yutmak işe yaramaz. Microtab'in oldukça biberli tadı vardır, fakat çoğu insan bu tada zamanla alışıyor.

Sigara isteği başlayana kadar beklemeyin, mikrotab bu istek anlarında yardımcı olmak için gün boyunca düzenli olarak kullanılmalıdır. Kendinize, sigarayı bırakma konusunda en iyi şansı tanımak için en az 8-12 hafta kullanın.

Zaten nikotin microtabları denediniz mi?
Neden seçimlerinizi birleştirmeyi denemiyorsunuz?


Bu bilgileri paylaşın

Ağız Spreyi

Ağız spreyini ilk kez kullandığınızda (veya birkaç gün boyunca kullanmadıysanız), ince bir buhar görünene kadar pompayı sıkıca bastırarak spreyi hazırlayın, bunu yaparken spreyi kendinizden / diğer kişilerden uzağa doğru tutun.

Ağzınızı genişçe açın, ağız spreyini ağzınıza mümkün olduğunca yakın tutarak dudaklara sıkmaktan kaçının. Spreyi yanağınızın yanına doğrultun ve pompayı sıkıca bastırın, gerekirse diğer yanakta tekrarlayabilirsiniz.

Hıçkırık tutmasından kaçınmak için spreyi uygularken solumamaya çalışın ve birkaç saniye sonra yutmamaya çalışın. Sigara isteği başlayana kadar beklemeyin; ağız spreyi, gün boyunca düzenli olarak kullanılmalıdır. Kendinize, sigarayı bırakma konusunda en iyi şansı tanımak için en az 8-12 hafta kullanın.

Nikotin ağız spreyini denediniz mi?
Neden seçimlerinizi birleştirmeyi denemiyorsunuz?


Bu bilgileri paylaşın

Kimler NRT'den faydalanabilir?

Aşağıdakiler de dâhil olmak üzere çoğu insan NRT'den faydalanabilir:

  • Yetişkinler ve 12 yaşın üzerindeki çocuklar - 18 yaşın altındaki gençler, tıbbi tavsiye almadan önce pastilleri kullanmamalıdır.
  • Hamile kadınlar - doktorunuz, sigarayı bırakmanıza yardımcı olacağını düşünüyorsa, NRT önerebilir.
  • Emziren kadınlar - doktorunuz, bunu nasıl güvenli bir şekilde yapacağınızı önerebilir

Sizin için uygun olup olmadığını kontrol etmek için NRT'yi kullanmadan önce daima paketi veya broşürü okuyun. Bazen böbrek veya karaciğer problemleriniz varsa veya yakın zamanda kalp krizi veya felç geçirdiyseniz, önce tıbbi tavsiye almanız önerilebilir.

Önem verdiğiniz birinin sigarayı bırakmasına yardımcı olmak için bu sayfayı paylaşın