Hero

Sigarayı nasıl bırakabilirim?
Sigarayı bırakmanıza yardımcı olacak yöntemler

Sigarayı bırakmanın tek bir yolu yoktur. Sizin için en uygun olanı seçebilirsiniz.

Seçimlerinizi anlamak

Sigarayı bırakmanın zor olduğunu biliyoruz. Başarılı olmanıza yardımcı olmak için size ve yaşam tarzınıza uygun birçok farklı seçenek ve ürün vardır. Hangisinin sizin için en uygun olacağını bulun.

Destekle sigarayı bırakın

Sigarayı bırakmanın en iyi yollarından biri farklı NRT türlerini birleştirmektir. Örneğin bir nikotin yamasını bir oral ürünle birleştirmek.

Yardımcı olabilecek birçok farklı sigarayı bırakma yardımcıları vardır. Daha fazlasını aşağıda bulabilirsiniz.


Nikotin İnhaleri

Bu, değiştirilebilir bir kartuşa ve bir ağızlığa sahip küçük bir plastik tüptür. İnhaler, nefes aldığınızda nikotin buharı çıkarır ve nikotin isteklerinizi ve nikotin yoksunluk semptonlarınızı azaltmaya yardımcı olur.

Daha fazlasını öğrenin

Doktorunuzdan alabileceğiniz tabletler

Doktorunuzun sizin için reçete edebileceği bir hap olarak gelen, sigarayı bırakmanıza yardımcı olabilecek iki tür ilaç vardır. Bunlar Champix ve Zyban. Champix ve Zyban, hem nikotin isteğinizi hem de nikotin yoksunluk semptomlarınızı azaltır. Champix ayrıca sigara içerken hissettiğiniz zevki de azaltır. Kanıtlar, bu hap bazlı ilaçlardan birinin veya nikotin replasman tedavisinin kullanılmasının sigarayı bırakmanın en etkili yollarından biri olduğunu göstermektedir.

Daha fazlasını öğrenin

Nikotin Bantları

Bunlar doğrudan cildinize uygulanır ve nikotin 16-24 saat boyunca salgılanır (hangisini kullandığınıza bağlı olarak). Bu, nikotin isteklerinizi yönetmenize yardımcı olabilir ve yoksunluk semptomlarını azaltabilir.

Daha fazlasını öğrenin

Nicotine Gum

Chewing gum that contains nicotine can help you to reduce your cravings. You can get it in 2mg or 4 mg. The higher strength gum is ideal if you smoke more than 20 cigarettes a day.

Daha fazlasını öğrenin

E-Sigaralar (Vaping)

E-sigaralar farklı tarzlarda ve tatlarda gelir, ancak hepsi nikotin isteklerinizle savaşmaya yardımcı olarak çalışır - ve sigara içme riskinin küçük bir kısmını sahiptirler.

Daha fazlasını öğrenin

Microtab

Bir mikrotab ağızda çözünen ve nikotinin ağız yoluyla emilmesini sağlayan küçük bir tablettir. Sigara içme isteği ve nikotin yoksunluk semptomlarını azaltmaya yardımcı olur.

Nikotin pastilleri

Pastiller sakıza benzer. Ağzınıza bir tane koyun ve nikotini kan dolaşımınıza karışması için çözünmesini sağlayın. Bu, sigara içme isteğinizi ve yoksunluk semptomlarınızı azaltabilir.

Daha fazlasını öğrenin

Ağız Spreyi

Nikotin ağız spreyi, nikotinin ağzınızın içabölümü yoluyla kan dolaşımınıza oldukça hızlı bir şekilde karışmasını sağlar. Nikotin isteğini ve yoksunluk semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur.

Nikotin Burun Spreyi

Nikotin burun spreyi, burnunuzdan hızlı ve etkili bir şekilde nikotin dozu vermek için kullanılır. Nikotin istekleriniz ve yoksunluk semptomlarınızla savaşmanıza yardımcı olmak için nikotin almanın oldukça hızlı bir yoludur.

Motivasyonel telefon mesajı servisi

Sigarayı Bırak Londra, sigarayı bırakmanıza yardımcı olmak için motivasyonel bir telefon mesajı hizmeti sunmaktadır. İpuçları, tavsiyeler ve motivasyon içeren metinleri doğrudan telefonunuza almak için kaydolabilirsiniz. NRT veya e-sigara gibi diğer sigarayı bırakma ürünlerinin yanında motivasyon desteği kullanmak, sigarayı tamamen bırakmanıza yardımcı olabilir.

Daha fazlasını öğrenin

Voke

Voke, bir e-sigara değildir. Her paket yaklaşık 20 şarja sahiptir ve günde en azla 2 paket kullanabilirsiniz. Voke, 18 yaşından büyük kişiler için uygundur. Voke dâhil olmak üzere herhangi bir sigarayı bırakma ürününü kullanmadan önce, her zaman üzerindeki etiketi okumalısınız. Şu anda hepimizden, sosyal izolasyon tedbirlerine uymamız ve evde kalmamız isteniyor; bu doğrultuda, Voke'un internet üzerinden satın alınarak evinize teslim edilebileceğini lütfen unutmayın.


Önem verdiğiniz birinin bugün sigarayı bırakmasına yardımcı olun

Önem verdiğiniz birinin sigarayı bırakmasına yardımcı olmak için bu sayfayı paylaşın