Hero

Palenie a ciąża

Jeśli planujesz zajść w ciążę lub spodziewasz się dziecka, rzucenie palenia jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby urodzić zdrowe dziecko i zapewnić sobie bezpieczny poród.

Wiemy, że rzucenie palenia może być trudne, nasza strona internetowa oferuje wiele informacji, które Ci w tym pomogą. Zarejestruj się też, aby otrzymywać SMS-y, które będą motywować Cię w walce z nałogiem.

Koronawirus a program ,,Londyn rzuca palenie'':

Kobietom w ciąży zaleca się obecnie ograniczenie kontaktów towarzyskich poprzez stosowanie zasad dystansu społecznego, ponieważ rząd Wielkiej Brytanii uznał, że znajdują się one w grupie ryzyka, jeśli chodzi o zakażenie COVID-19.

Program ,,Londyn rzuca palenie'' (Stop Smoking London) został stworzony po to, aby pomóc Ci w trakcie rzucania palenia. Zarejestruj się dzisiaj, aby otrzymywać motywacyjne wiadomości SMS, które pomogą Tobie wytrwać w okresie rzucania palenia.

Korzyści z rzucenia palenia

Nie istnieje bezpieczny zakres palenia podczas ciąży. Jedynym sposobem na zmniejszenie ryzyka problemów zdrowotnych dla Ciebie i Twojego dziecka jest całkowite rzucenie palenia.

Każdy papieros zawiera ponad 4000 substancji chemicznych; ograniczają one ilość tlenu i składników odżywczych przekazywanych dziecku. Kiedy przestajesz palić, Twój organizm zaczyna natychmiast oczyszczać się ze szkodliwych związków chemicznych, a Twoje dziecko otrzymuje tlen i składniki odżywcze potrzebne do prawidłowego wzrostu i rozwoju.

Rzucenie palenia zmniejsza ryzyko poronienia oraz znacznie obniża ryzyko przedwczesnego porodu, niedowagi u płodu lub urodzenia martwego dziecka. Pomaga także chronić dziecko przed infekcjami dróg oddechowych, ucha oraz astmą, a także zmniejsza ryzyko śmierci łóżeczkowej.

Najkorzystniejsze jest rzucenie palenia podczas ciąży najwcześniej, jak to możliwe. Aczkolwiek zerwanie z nałogiem w każdym momencie przynosi korzyści, dlatego rzuć już teraz, a Ty i Twoje dziecko od razu poczujecie się lepiej.


Bierne palenie

Narażenie na dym tytoniowy z otoczenia (zwany także dymem z drugiej ręki/biernym paleniem) niesie ze sobą takie samo ryzyko dla dziecka, jak palenie mamy. Wszystkim kobietom w ciąży zaleca się przebywanie w środowisku w 100% wolnym od dymu tytoniowego.

Rzucając palenie już teraz, Ty i Twój partner chronicie zdrowie Waszego dziecka również w przyszłości. Wiemy, że dzieci wystawione na dym tytoniowy, dorastając, narażone są na zwiększone ryzyko zachorowania na astmę, infekcje ucha, zapalenie opon mózgowych oraz ryzyko śmierci łóżeczkowej.

Zarejestruj się, aby otrzymywać wsparcie SMS-owe w rzuceniu palenia

Staranie się o dziecko

Rzucenie palenia może zwiększyć szansę zajścia w ciążę.

Palenie zmniejsza płodność zarówno u kobiet, jak i mężczyzn oraz może wydłużyć czas zajścia w ciążę. Palenie może również ograniczyć skuteczność leczenia bezpłodności.

Wiemy, że mężczyźni, którzy palą, mają mniejszą liczbę plemników niż osoby niepalące, gorszej jakości nasienie i częściej cierpią na impotencję.

Zarejestruj się, aby otrzymywać wsparcie SMS-owe w rzuceniu palenia

Palenie i stres

Wiele osób uważa, że ​​palenie obniża poziom stresu, ale tak nie jest! To mit, w który wierzą, ponieważ palenie łagodzi objawy odstawienia nikotyny, takie jak drażliwość i obniżony nastrój, co rodzi błędne przekonanie, że palenie pomaga się uspokoić.

Udowodniono, że osoby, które rzuciły palenie, odczuwają mniejszy niepokój, depresję i stres, a także mają lepszy nastrój niż osoby, które nadal palą. Rzucając teraz, możesz się zrelaksować i cieszyć ciążą.

Zarejestruj się, aby otrzymywać wsparcie SMS-owe w rzuceniu palenia

Nikotynowa terapia zastępcza (NTZ)

Nikotynowa terapia zastępcza, w skrócie NTZ (jej odpowiednikiem w Anglii jest Nicotine replacement therapy, w skrócie NRT) jest oferowana bezpłatnie przez lokalne placówki zajmujące się pomocą osobom chcącym rzucić palenie lub przez lekarza kobietom w ciąży. W ramach terapii można uzyskać dostęp do wielu różnorodnych preparatów na rzucenie palenia.

Preparaty licencjonowane, takie jak plastry i pastylki do ssania, są opcją zalecaną kobietom w ciąży. NTZ zapewnia czystą, bezpieczną nikotynę bez innych substancji chemicznych obecnych w dymie papierosowym.

Jeśli cierpisz na poranne mdłości, guma lub pastylki do ssania mogą okazać się nie najlepszym wyborem, ponieważ gdy działają, mogą nie być zbyt dobrze tolerowane. W takim przypadku, lepiej jest stosować inhalator lub spray do ust razem z plastrem.

Przed użyciem preparatów porozmawiaj z położną, lekarzem pierwszego kontaktu, farmaceutą lub wyspecjalizowanym doradcą ds. zrywania z nałogiem, aby upewnić się, że wybierzesz odpowiedni dla siebie produkt.

Zarejestruj się, aby otrzymywać wsparcie SMS-owe w rzuceniu palenia

Tabletki od lekarza

Istnieją dwa rodzaje tabletek pomagających rzucić palenie, Champix oraz Zyban, które może przepisać Ci lekarz. Nie zaleca się jednak stosowania ich podczas ciąży.

Zarejestruj się, aby otrzymywać wsparcie SMS-owe w rzuceniu palenia

E-papierosy

Wielu palaczy uważa e-papierosy za pomocne w walce z nałogiem; niosą one jedynie ułamek ryzyka w porównaniu z tradycyjnymi papierosami. Skorzystaj z e-papierosa, jeśli Ci to pomoże. Są one o wiele bezpieczniejsze dla Ciebie i Twojego dziecka aniżeli kontynuowanie palenia.

Zarejestruj się, aby otrzymywać wsparcie SMS-owe w rzuceniu palenia


Pomóż osobie, na której Ci zależy, rzucić palenie

Jakie będzie Twój kolejny krok?

Wydaj pieniądze na coś dla siebie i swojego dziecka!

Rzucenie palenia jest jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zadbać o zdrowie dziecka, bezproblemową ciążę i bezpieczny poród. Rzucenie palenia oznacza także więcej pieniędzy, które możesz wydać na siebie i swoje nowonarodzone dziecko!

Ile przybędzie w Twoim portfelu, kiedy rzucisz palenie?

W tydzień możesz zaoszczędzić

£38

Na niektóre luksusowe produkty do pielęgnacji skóry dla kobiet w ciąży

lub

Kosz Mojżesza dla dziecka

W miesiąc możesz zaoszczędzić

£167

Na sesję zdjęciową w ciąży dla siebie

lub

Nowe ubranka dla dziecka

W sześć miesięcy możesz zaoszczędzić

£1003

To relaksujący pobyt w salonie spa dla Ciebie

lub

Nowy wózek, łóżeczko i fotelik samochodowy ze wszystkimi akcesoriami

W rok możesz zaoszczędzić

£2007

To wspaniały wyjazd wypoczynkowy przed porodem

lub

Konto oszczędnościowe na przyszłość Twojego dziecka

W tydzień możesz zaoszczędzić

£77

To relaksujący zabieg w spa dla Ciebie

lub

Centrum aktywności lub bujak dla dziecka

W miesiąc możesz zaoszczędzić

£334

To cotygodniowe zajęcia jogi przez cały okres ciąży

lub

Nowa komoda i przewijak dla dziecka

W sześć miesięcy możesz zaoszczędzić

£2007

To niesamowity baby shower z przyjaciółmi i rodziną

or

Markowy wózek dziecięcy i gondola

W rok możesz zaoszczędzić

£4015

To depozyt za nowy samochód rodzinny

lub

W pełni wyposażony i urządzony pokój dla dziecka

W tydzień możesz zaoszczędzić

£115

To USG 4D Twojego dziecka

lub

Najwyższej klasy monitor wideo dla dziecka

W miesiąc możesz zaoszczędzić

£501

To noc w luksusowym hotelu dla Ciebie

lub

Ponad roczny zapas pieluch i chusteczek dla niemowląt

W sześć miesięcy możesz zaoszczędzić

£3011

To nowa garderoba po ciąży

lub

Pierwsze rodzinne wakacje z dzieckiem nad morzem

W rok możesz zaoszczędzić

£6022

Oszczędności na urlop macierzyński

lub

Nowy samochód rodzinny z atestem

Udostępnij tę stronę osobie, na której Ci zależy, aby pomóc jej rzucić palenie