Hero

DLACZEGO PALISZ

Istnieje wiele powodów, dla których palisz, jednak posiadanie osobistego powodu, aby rzucić palenie, może pomóc Ci zdobyć motywację, której potrzebujesz.

Jeśli potrafisz zrozumieć, dlaczego palisz, łatwiej będzie Ci znaleść sposoby, które pomogą Ci rzucić palenie na dobre.

Palenie sposobem na zabicie nudy

Nuda jest uczuciem, które sprawia, że Twój mózg natychmiast każe Ci sięgnąć po papierosa. Aby uniknąć palenia, gdy się nudzisz, staraj się czymś zająć. Co powiesz na ćwiczenia, łamigłówkę lub pobranie gry na telefon, które pomogą Ci zapomnieć o papierosie, gdy tylko poczujesz to uczucie znudzenia?

Czy myślałeś, aby sięgnąć po e-papierosa, kiedy się nudzisz? Możesz trzymać go w dłoni, jak zwykłego papierosa, co jest świetne, jeśli musisz czymś zająć ręce i odwrócić uwagę.

Palenie i alkohol

Picie alkoholu wzmaga chęć sięgnięcia po papierosa. Przez pierwszych kilka tygodni rzucania palenia, najlepiej jest całkowicie zrezygnować z napojów alkoholowych. Jeśli masz zamiar wypić drinka, użycie jednego lub więcej preparatów na rzucenie palenia może pomóc Ci zapanować nad głódem nikotynowym. Możesz zaobserwować, że niektóre napoje alkoholowe bardziej niż inne powodują, że masz zwiększoną ochotę na papierosa, wtedy zastanów się nad zamianą napojów lub spróbuj pić je naprzemiennie z wodą.

Czy myślałeś o użyciu sprayu z nikotyną podczas picia alkoholu? Jest to najszybszy sposób na dostarczenie nikotyny do krwioobiegu. Spray nikotynowy to doskonałe rozwiązanie, gdy nagle najdzie Cię ochota na pepierosa i musisz ją szybko zaspokoić.

Palenie spowodowane stresem

Możesz czuć, że palenie pomaga Ci się zrelaksować i jest dobrym sposobem na radzenie sobie ze stresem. Jednak palenie nie pomaga pozbyć się stresu. Uzależnienie od nikotyny może zwiększyć poziom stresu i pogorszyć samopoczucie. Spróbuj znaleźć inny sposób na radzenie sobie ze stresem, np. ćwiczenia lub branie długich głębokich oddechów, to pomoże Ci się uspokoić i poprawi przepływ tlenu rozluźniając mięśnie.

Czy myślałeś o tym, aby wychodząc z domu zabierać ze sobą preparaty na rzucenie palenia? Na przykład guma nikotynowa może pomóc Ci zapanować nad głodem nikotynowym i odsunąć pokusę zapalenia papierosa.

Palenie rano

Wypalenie papierosa rano po przebudzeniu może szybko stać się częścią codziennej rutyny, ale w rzeczywistości może utrudnić Ci rzucenie palenia. W którym momencie rano palisz? Czy podczas śniadania, picia kawy czy w drodze do pracy? Uświadomienie sobie tego oznacza, że będziesz mógł wtedy zrobić coś innego, co sprawi, że nie zapalisz.

Czy wiesz, że o wiele łatwiej jest unikać palenia rano, używając preparatów na rzucanie palenia? Trzymaj je przy łóżku lub tam, gdzie zwykle wypalasz pierwszego papierosa i zastąp go nimi.

Palenie i kontakty towarzyskie

Wiele osób pali, kiedy jest poza domem. Aby uniknąć palenia podczas spotkań towarzyskich nie siadaj z palaczami i wybieraj strefy w miejscach publicznych, w których palenie jest zabronione.

Czy zastanawiałeś się nad tabletkami, które może przepisać lekarz, aby pomóc Ci rzucić palenie? Istnieją dwa rodzaje tabletek (Champix i Zyban), oba zmniejszają głód nikotynowy i objawy odstawienia, a Champix obniża przyjemność odczuwaną podczas palenia. Tabletki te nie są odpowiednie dla osób w ciąży.

Palenie spowodowane niepokojem

Niektórzy uważają, że palenie pomaga złagodzić lęk, ale palenie faktycznie go nasila. Rzucenie palenia poprawia nastrój i zmniejsza lęk. Czy zastanawiałeś się nad zastosowaniem technik relaksacyjnych, które pomogą Ci opanować lęk podczas rzucania palenia? Wyobraź sobie miejsce, w którym czujesz się spokojny i bezpieczny, i przenoś się w nie regularnie.

Czy wiesz, że kofeina (na przykład w kawie, herbacie i napojach energetycznych) oraz alkohol mogą sprawić, że będziesz czuł się bardziej niespokojny, dlatego ogranicz je lub zastąp produktami bezkofeinowymi i bezalkoholowymi.

Jakie są powody, dla których chcesz rzucić palenie?

Chcę wyglądać i czuć się lepiej

Rzucenie palenia ma pozytywny wpływ na Twój wygląd, spowalnia starzenie się twarzy i opóźnia pojawienie się zmarszczek. Osoby, które rzuciły palenie, rzadziej niż palacze cierpią na choroby dziąseł i tracą zęby.

Uzyskaj wsparcie

Chcę poprawić swoje życie seksualne

Osoby, którzy nie palą, są trzy razy bardziej atrakcyjne dla potencjalnych partnerów niż palacze. Rzucenie palenia może również oznaczać lepsze erekcje i zwiększoną przyjemność seksualną.

Uzyskaj wsparcie

Chcę to zrobić dla mojej rodziny i przyjaciół

Rzucając palenie chronisz swoje zdrowie, a także zdrowie swoich bliskich. Dym papierosowy zwiększa u nich ryzyko zachorowania na raka płuc, choroby serca i udar.

Uzyskaj wsparcie

Zostanę rodzicem lub już nim jestem

Jeśli chcesz zapewnić swojemu dziecku zdrowy start w życie, gdy dowiesz się, że zostaniesz rodzicem lub jeśli masz już małe dziecko w domu, od razu rzuć palenie.

Uzyskaj wsparcie

Chcę mieć więcej pieniędzy na koncie

Jeśli Twój miesięczny budżet jest naprawdę napięty lub na Twoim koncie bankowym brakuje środków, rzucając palenie oszczędzisz pieniądze na inne, ważniejsze rzeczy.

Uzyskaj wsparcie

Chcę poprawić swoje zdrowie

Prawdopodobnie wiesz, jakie ryzyko palenie niesie dla Twojego serca, płuc i życia. Jeśli palenie już wpływa na Twoje zdrowie lub martwisz się zagrożeniami, jest to ważny moment, aby rzucić palenie.

Uzyskaj wsparcie

Wydaj swoje pieniądze na coś dla siebie

Rzucenie palenia nie tylko poprawi Twoje samopoczucie; zaoszczędzone pieniądze możesz wydać na siebie! Zafunduj sobie nowe ubrania lub kolację w doskonałej restauracji, wakacje lub dzień z rodziną. Ile przybędzie w Twoim portfelu, kiedy rzucisz palenie?

W tydzień możesz zaoszczędzić

£38

To nowy produkt do pielęgnacji skóry

W miesiąc możesz zaoszczędzić

£167

To rodzinny posiłek w restauracji

W sześć miesięcy możesz zaoszczędzić

£1003

Szaleństwo zakupów

W rok możesz zaoszczędzić

£2007

Zacznij oszczędzać na coś naprawdę wyjątkowego

W tydzień możesz zaoszczędzić

£77

To koszulka Twojej drużyny piłkarskiej

W miesiąc możesz zaoszczędzić

£334

To markowa para obuwia sportowego

W sześć miesięcy możesz zaoszczędzić

£2007

To luksusowe wakacje

W rok możesz zaoszczędzić

£4015

To bilety lotnicze w dwie strony

W tydzień możesz zaoszczędzić

£115

To Twoje tygodniowe zakupy spożywcze dla całej rodziny

W miesiąc możesz zaoszczędzić

£501

To nowoczesne urządzenie technologiczne

W sześć miesięcy możesz zaoszczędzić

£3011

To najwyższej klasy Smart TV

W rok możesz zaoszczędzić

£6022

To kilka miesięcy czynszu

Pomóż osobie, na której Ci zależy, rzucić palenie

Jakie będzie Twój kolejny krok?

Udostępnij tę stronę osobie, na której Ci zależy, aby pomóc jej rzucić palenie