Hero

Czym są e-papierosy i jak z nich korzystać?

Prawie 3 miliony osób w Zjednoczonym Królestwie korzysta z e-papierosów - ponad połowa z nich całkowicie rzuciła palenie.

Istnieją rzetelne i wiarygodne dowody naukowe na to, że e-papierosy są o wiele (co najmniej 95%) mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy.

Koronawirus a program ,,Londyn rzuca palenie'':

Obecnie, gdy wszyscy jesteśmy proszeni o pozostanie w domu i przestrzeganie zasad dystansu społecznego pamiętaj, że e-papierosy można zakupić w sklepach internetowych 'vape stores' z dostawą do domu.

Program ,,Londyn rzuca palenie'' (Stop Smoking London) został stworzony po to, aby pomóc Ci w trakcie rzucania palenia. Zarejestruj się dzisiaj, aby otrzymywać motywacyjne wiadomości SMS, które pomogą Tobie wytrwać w okresie rzucania palenia.

Co należy wiedzieć o e-papierosach

Co to jest e-papieros?

E-papieros to urządzenie zasilane bateryjnie, które podgrzewa roztwór tzw. e-liquid lub sok. E-liquid zawiera nikotynę i aromaty powszechnie występujące w żywności.

E-papierosy pozwalają wdychać nikotynę w postaci pary, a nie dymu. Jest to znacznie czystszy i bezpieczniejszy sposób na uzyskanie nikotyny niż zwykłe papierosy.

Używanie e-papierosa nazywa się potocznie „wapowaniem” od angielskiego „vaping", ponieważ nie zachodzi proces palenia.

Czy e-papierosy są bezpieczniejsze niż palenie papierosów?

Główne instytucje zajmujące się ochroną zdrowia, takie jak Public Health England, Royal College of Physicians, National Centre for Smoking Cessation and Training, Royal College of General Practitioners oraz organizacje charytatywne, w tym Cancer Research UK, popierają stosowanie e-papierosów przez osoby dorosłe jako wygodny sposób na zmniejszenie liczby wypalanych papierosów lub całkowite rzucenie palenie.

Jakie są zagrożenia?

Korzystanie z e-papierosa nie jest całkowicie pozbawione ryzyka. Jednak wiemy, że e-papierosy są znacznie mniej szkodliwe niż kontynuowanie palenia.

W Zjednoczonym Królestwie e-papierosy są ściśle nadzorowane pod względem bezpieczeństwa i jakości. Stosowana zgodnie z przeznaczeniem nikotyna zawarta w płynach do e-papierosów jest stosunkowo nieszkodliwa.

Gdzie mogę dowiedzieć się więcej o e-papierosach?

Jeśli potrzebujesz wsparcia w wyborze odpowiedniego e-papierosa i e-liquidu, zwróć się do specjalistycznego sklepu z e-papierosami, gdzie otrzymasz pomoc i poradę. Możesz skorzystać z listy sklepów z papierosami elektronicznymi znającej się tutaj lub udać się do sklepów w swojej okolicy.

Używanie i przechowywanie papierosów elektronicznych

Upewnij się, że wszystkie urządzenia do palenia e-papierosów, ładowarki i baterie noszą znak CE. Jest to znak certyfikacyjny poświadczający zgodność z europejskimi normami zdrowia, bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

E-liquidy należy przechowywać w chłodnym, ciemnym miejscu niedostępnym dla dzieci i zwierząt domowych, a puste pojemniki należy bezpiecznie usunąć.

Aby zmniejszyć ryzyko pożaru, jak w przypadku każdego urządzenia elektrycznego, należy zawsze używać właściwej ładowarki, a ładujących się e-papierosów nie pozostawiać bez nadzoru lub przez noc. Unikaj noszenia zapasowych baterii w kieszeni wraz z monetami lub kluczami, ponieważ może to spowodować zapłon.

Dlaczego, aby rzucić palenie, powinienem przejść na e-papierosy?

Przejście na e-papierosa pozwoli Ci ​​znacznie ograniczyć ilość szkodliwych substancji chemicznych, które wprowadzasz do organizmu.

Możesz zauważyć, że lepiej czujesz smak potraw i Twój zmysł węchu się poprawił.

Wiele osób uważa, że wapowanie jest przyjemniejsze niż palenie!

Zaoszczędzisz pieniądze, przechodząc z papierosów na e-papierosy. Wypalenie paczki taniej marki papierosów kosztuje około 8 £ dziennie, wapowanie odpowiadającej temu ilości kosztuje około 1,50 £ dziennie.

Udostępnij tę stronę osobie, na której Ci zależy, aby pomóc jej rzucić palenie