Hero

Jak rzucić palenie?
Metody, które pomogą Ci rzucić palenie

Nie ma jednego sposobu na rzucenie palenia. Możesz wybrać metodę, która będzie dla Ciebie najlepsza.

Zrozumienie swoich wyborów

Wiemy, że rzucenie palenia jest trudne. Istnieje wiele różnych opcji oraz preparatów stosownych dla Ciebie i Twojego stylu życia, które pomogą Ci osiągnąć cel. Dowiedz się, które z nich będą dla Ciebie najlepsze.Jednym z najlepszych sposobów, aby rzucić palenie na dobre, jest jednoczesne korzystanie z różnych rodzajów wsparcia.

Rzuć palenie z pomocą

Jednym z najlepszych sposobów na rzucenie palenia jest połączenie różnych rodzajów NRT. Na przykład łączenie plastra nikotynowego z produktem doustnym.

Istnieje wiele różnych pomocy rzucających palenie, które mogą pomóc. Dowiedz się więcej poniżej.


Inhalator nikotyny

Jest to mała plastikowa tuba z wymiennym wkładem i ustnikiem. Inhalator uwalnia opary nikotyny podczas zaciągania się, pomagając zmniejszyć głód nikotynowy i objawy odstawienia nikotyny.

Dowiedz się więcej

Tabletki od lekarza

Istnieją dwa rodzaje leków, które mogą pomóc Ci rzucić palenie. Są to Champix i Zyban dostępne w postaci pigułek, które może przepisać Ci lekarz. Zarówno Champix, jak i Zyban zmniejszają głód nikotynowy i objawy odstawienia nikotyny. Champix obniża również przyjemność z palenia. Dowody wskazują, że stosowanie jednego z tych leków w pigułkach lub nikotynowa terapia zastępcza są jednym z najbardziej skutecznych sposobów rzucenia palenia.

Dowiedz się więcej

Plastry nikotynowe

Są one przyklejane bezpośrednio na skórę, a nikotyna jest uwalniana w ciągu 16-24 godzin (w zależności od rodzaju plastra). Może to pomóc w opanowaniu głodu nikotynowego i zmniejszyć objawy odstawienia.

Dowiedz się więcej

Guma nikotynowa

Guma do żucia zawierająca nikotynę może pomóc zmniejszyć głód nikotynowy. Istnieją gumy do żucia o różnych stężeniach: 2 lub 4 mg nikotyny. Guma o wyższym stężeniu jest idealna dla osób wypalających ponad 20 papierosów dziennie.

Dowiedz się więcej

E-papierosy (wapowanie)

E-papierosy dostępne są w różnych stylach i smakach, ale wszystkie działają, pomagając zwalczać głód nikotynowy. Co więcej, niosą ze sobą jedynie niewielki ułamek ryzyka, jakie wywołuje palenie papierosów.

Dowiedz się więcej

Microtab

Microtab to mała tabletka, która rozpuszcza się w jamie ustnej i umożliwia wchłanianie nikotyny przez błonę śluzową jamy ustnej. Pomaga to zmniejszyć głód nikotynowy i objawy odstawienia nikotyny.

Pastylki do ssania z nikotyną

Pastylki do ssania są podobne do gumy. Wkładasz jedną do ust i pozwalasz jej się rozpuścić, uwalniając nikotynę do krwioobiegu. Pomaga to zmniejszyć głód nikotynowy i objawy odstawienia nikotyny.

Dowiedz się więcej

Spray do ust

Spray do ust z nikotyną umożliwia dość szybkie wchłanianie nikotyny do krwioobiegu przez wewnętrzny nabłonek jamy ustnej. Pomaga to złagodzić głód nikotynowy i objawy odstawienia nikotyny.

Spray do nosa z nikotyną

Spray do nosa z nikotyną służy do szybkiego i skutecznego podania dawki nikotyny wchłanianej przez błonę śluzową nosa. Jest to dość szybki sposób na uwolnienie nikotyny, aby pomóc zwalczyć głód nikotynowy i objawy odstawienia.

Motywacyjna usługa SMS

Stop Smoking London oferuje motywacyjną usługę SMS, która pomoże Ci rzucić palenie. Zarejestruj się, aby otrzymywać SMS-y zawierające wskazówki, porady i treści motywacyjne bezpośrednio na swój telefon. Korzystanie z motywacyjnego wsparcia wraz z innymi preparatami na rzucenie palenia, takimi jak NTZ lub e-papierosy, może pomóc Ci na dobre zerwać z nałogiem nikotynowym.

Dowiedz się więcej

Voke

Voke nie jest e-papierosem. Każda paczka zawiera do 20 wkładów i możesz użyć maksymalnie 2 paczki dziennie. Voke jest odpowiedni dla osób dorosłych w wieku powyżej 18 lat. Należy zawsze przeczytać etykiety przed użyciem jakiegokolwiek produktu wspomagającego rzucanie palenia, w tym produktu Voke. Obecnie, gdy wszyscy jesteśmy proszeni o pozostanie w domu i przestrzeganie zasad dystansu społecznego, pamiętaj, że Voke można zakupić online z dostawą do domu.


Pomóż osobie, na której Ci zależy, rzucić palenie

Udostępnij tę stronę osobie, na której Ci zależy, aby pomóc jej rzucić palenie